YCX 6MP 20PCS SMD IR Leds Camera
£49.00
Features:
- 1/2.8″ Sony IMX335 CMOS sensor
- 6MP HD resolution 3072 x 2048 output
- Ultra low illumination 0.01Lux
- Day/Night (ICR), AWB, 2D/3D-DNR, IR-CUT
- D-WDR, Motion Detection, Human/Vehicle Detection, Privacy Mask, Flip
- RTSP and Onvif 17.06 compatible
- 265/H.264 dual-stream media server
- Easy-to-use P2P Cloud service
- Multi web browser, PC Client, mobile APP remote access
- RJ45 100mbps network port, IEEE802.3af PoE
- Lightning protection 4000V
- Strong water-proof housing, IP66
- 20pcs SMD IR LEDs, IR distance 30-40 meters
- HD 8-12 mm varifocal lens
- Internal Mic Optional
- Support Human Body & Vehicle Detection
| Brand | YCX |
|---|---|
| Lens Length | 2.8-12mm |
| Lens Type | Vari-Focal |
| Platform | PoE |
| Resolution | 6MP |
| Style | Bullet |
1 in stock
Description
Specifications:
| Model | W716FAHZ56EA |
| Camera | |
| Image Sensor | 1/2.8″ IMX335 CMOS |
| Effective Pixels | 3072(H)×2048(V) |
| Electronic Shutter | AUTO/Manual: 1/10s ~ 1/10000s, shutter threshold |
| Min. Illumination | 0.01Lux@F1.2(AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Auto/Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR / HDR |
| White Balance | Auto/Manual |
| BLC/HLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Light Control | Auto/Manual, Mode switch, Brightness level, OFF, Light ON Illumination |
| License Plate Mode | Yes |
| Other | Multi-lines OSD, Custom Title, Privacy Mask, Flip |
| Encode | |
| Embedded Solution | SSC377D |
| Video Standard | H.264/H.265/H.265+ |
| Video Resolution | Main Stream: 25fps@6MP(3072×2048)/5MP(2592×1944), 30fps@4MP/3MP/1080P/720PSub stream: 30fps@D1/VGA/360P/CIF, etc. |
| Video Bitrates | 512Kbps – 8Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u/G.711-a/AAC |
| Built-in Mic | Optional |
| Smart Detection | |
| Motion Detection | Support |
| Target Detection | Human and Vehicle Detection |
| IR Led | |
| IR Led | 20pcs SMD IR LEDs |
| IR Distance | 30-40 M |
| Lens                                                                                                                                                               | |
| Focal length | 2.8-12mm varifocal lens |
| Language | |
| English, simplified Chinese, Chinese Traditional, Deutsch, Italian, Turkish, Polish, Korean, Japanese, Russian, Ukrainian, Persian. | |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/NFSv3/SMTP/DHCP/NTP/RTMP, etc. |
| P2P | Yes |
| Web | IE, Firefox, Chrome, Edge, Safari, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| ONVIF | 17.06 compatible |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 100Mbps |
| Power Supply | 12 VDC ± 10% |
| POE | 802.3af/at 48V |
| Power Consumption | < 8 W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
Â
Reviews (0)
Be the first to review “YCX 6MP 20PCS SMD IR Leds Camera” Cancel reply
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Programming Cable for Satel Devices
£25.00
Satel 4.3″ Touch Screen Keypad with MIFARE Card Reader
£189.00
The INT-TSG2R keypad is designed for operating and programming the INTEGRA, INTEGRA Plus, VERSA and PERFECTA 64 M control panels, It is an ideal solution for users seeking easy daily operation of the alarm system and building automation elements, including the KNX system. The combination of large size and universal design makes the device perfectly suited to both modern and traditional interiors.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel 7″ Customisable Touch Screen Keypad
£279.00
The INT-TSI keypad is a real command center for a smart alarm system. As its interface can be customized to individual user's needs, it provides a perfect solution both for people expecting ease of operation and for advanced users who make use of the extended system functionality.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Addressing Module for INT-ADR
£9.00
Satel Grade 2 Control Panel
£79.00 – £129.00Price range: £79.00 through £129.00
Advanced alarm control units providing alarm functions and optional implementation of home automation and access control systems. With a broad range of extension modules, their applications can be adapted to individual needs: from minor systems to extensive installations. Communication features combined with additional modules, such as GSM and TCP/IP, are a major advantage of the INTEGRA control units.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Output Expansion Module
£35.00
The output expansion module, designed for use in conjunction with the control panels of INTEGRA, INTEGRA Plus, VERSA, VERSA Plus, PERFECTA families, as well as with ACCO-NT2 access control panel. This device replaces the CA-64 O-OC, CA-64 O-R and CA-64 O-ROC modules. The INT-O allows for expansion of the system by additional 8 wired outputs. An additional tamper input helps detect unauthorized opening of the enclosure in which the module is installed.
Satel Switch Power Mode Supply for Expansion Modules
£49.00 – £215.00Price range: £49.00 through £215.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Zone and Output Expansion Module
£59.00
The module is designed for use with the control panels of INTEGRA and INTEGRA Plus families, as well as with ACCO-NT access control panel. This device replaces the CA-64 PP module. The INT-PP allows for expansion of the control panel by additional 8 wired zones and 8 programmable relay and OC outputs. The additional tamper input facilitates detection of unauthorized opening of the enclosure in which the module is installed.

KNX Touchscreen & Switch
KNX Actuator
KNX System Device
KNX Internal Sensor
KNX External Sensor
KNX Input / Outputs
KNX Logic & Timing
KNX Energy
KNX Visualisation
KNX Protocol Gateway
Access Control
Intruder Alarm
CCTV
Automated Entry
Networking
VOIP/SIP
Amp & AVR
Multiroom Audio
Reviews
There are no reviews yet.