YCX 4MP 20PCS SMD IR Leds Camera
£39.00
Features:
- 1/3″ CMOS sensor
- 4MP HD resolution output
- Ultra low illumination 0.01Lux
- Day/Night (ICR), AWB, 2D/3D-DNR, IR-CUT
- D-WDR, Motion Detection, Human Detection, Privacy Mask, Flip
- RTSP and Onvif 17.06 compatible
- 265/H.264 dual-stream media server
- Easy-to-use P2P Cloud service
- Multi web browser, PC Client, mobile APP remote access
- RJ45 100mbps network port, IEEE802.3af PoE
- Lightning protection 4000V
- Strong water-proof housing, IP66
- 20PCS SMD Array Led, IR distance:30-40M
- HD 8-12 mm varifocal lens
- Build-In Microphone Optional
- Support Human Body Detection
| Brand | YCX |
|---|---|
| Lens Length | 2.8-12mm |
| Lens Type | Vari-Focal |
| Platform | PoE |
| Resolution | 4MP |
| Style | Bullet |
1 in stock
Description
Specifications:
| Model | W774AHZ56EA |
| Camera | |
| Image Sensor | 1/3″ 4MP SC4336P CMOS |
| Effective Pixels | 2560(H)×1440 (V) |
| Electronic Shutter | AUTO, 1/10s ~ 1/100000s |
| Min. Illumination | 0.01Lux@F1.2(AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Auto/Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto/Manual |
| BLC/HLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Light Control | Auto/Manual, Mode switch, Brightness level, OFF, Light ON Illumination |
| License Plate Mode | Yes |
| Other | Multi-lines OSD, Privacy Mask, Flip, Reset |
| Encode | |
| Video Standard | H.264/H.265/H.265+ |
| Video Resolution | MainStream:25fps@2560×1440,30fps@2304×1296/1080P/720P,etc.
Sub stream:640x360P/cif@30fps,etc. |
| Video Bitrates | 64Kbps – 6Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u/G.711-a/AAC |
| Built-in Mic | Optional |
| Smart Detection | |
| Motion Detection | Support |
| Target Detection | Human Detection |
| IR Led | |
| IR Led | 20pcs SMD IR LEDs |
| IR Distance | 30-40M |
| Lens | |
| Focal length | 2.8-12 mm varifocal lens |
| Language | |
| English, simplified Chinese, Chinese Traditional, Deutsch, Italian, Turkish, Polish, Korean, Japanese, Russian, Ukrainian, Persian. | |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/SMTP/DHCP/NTP/RTMP, etc. |
| P2P | Yes |
| Web | IE, Firefox, Chrome, Edge, Safari, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| ONVIF | 17.06 compatible |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 100Mbps |
| Power Supply | 12 VDC ± 10% |
| POE | 802.3af/at 48V |
| Power Consumption | < 8 W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
Reviews (0)
Be the first to review “YCX 4MP 20PCS SMD IR Leds Camera” Cancel reply
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Satel Addressing Module for INT-ADR
£9.00
Satel DIN Rail Zone and Output Expansion Module
£109.00
The INT-IORS module allows expansion of the INTEGRA and ACCO NET systems by 8 programmable relay outputs and 8 zones with support for NO, NC, EOL and 2EOL configuration. This module is designed for implementation of direct operation of 230 V devices using the INTEGRA control panel. It is an ideal option where the capabilities offered by the INTEGRA control panels are to be used to create an automation system. The device can also work with ACCO-NT access control panels. The INT-IORS module is designed for mounting on a standard 35 mm DIN rail.
Satel Grade 2 Control Panel
£79.00 – £129.00Price range: £79.00 through £129.00
Advanced alarm control units providing alarm functions and optional implementation of home automation and access control systems. With a broad range of extension modules, their applications can be adapted to individual needs: from minor systems to extensive installations. Communication features combined with additional modules, such as GSM and TCP/IP, are a major advantage of the INTEGRA control units.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Grade 3 Control Panel
£145.00 – £230.00Price range: £145.00 through £230.00
Due to their full compliance with the requirements of EN50131 Grade 3, the INTEGRA Plus control units are perfectly fit for implementation of advanced security systems at locations with particularly high risk of burglary, such as banks, jewellery stores or public utility facilities. The control units are characterised by extended functionality, due to which they can be used for implementation of access control systems or even intelligent building solutions.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Indoor Acoustic Siren
£10.00
SPW-210-BL is a siren with acoustic signaling, designed for indoor installation and provided with piezoelectric transducer. There are three types of modulated tones with 120 dB intensity to choose from. The loud signal ensures good audibility over a large area, e.g. in warehouses, production halls, parking lots inside buildings, etc. Enclosure of the siren is made of polycarbonate, thus ensuring high mechanical strength and aesthetic appearance of the device that remains unchanged over time. The siren is provided with tamper protection against opening or tearing off the wall. This model complies with the EN 50131-1 requirements for Grade 2 security.
Satel Switch Power Mode Supply for Expansion Modules
£49.00 – £215.00Price range: £49.00 through £215.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Voice Module
£45.00
INT-VG enables remote control of VERSA and INTEGRA security system over telephone line with user friendly voice menu. With INT-VG it is possible not only to arm or disarm the system, but also to get detailed information on system status or control appliances attached to the panel. On top of this, the module can be used as an 16-message “voice synthesizer” for voice notification on selected system events.

KNX Touchscreen & Switch
KNX Actuator
KNX System Device
KNX Internal Sensor
KNX External Sensor
KNX Input / Outputs
KNX Logic & Timing
KNX Energy
KNX Visualisation
KNX Protocol Gateway
Access Control
Intruder Alarm
CCTV
Automated Entry
Networking
VOIP/SIP
Amp & AVR
Multiroom Audio
Reviews
There are no reviews yet.