YCX 4MP 2PCS Array IR Leds Camera
£29.00
Features:
- 1/3″ CMOS sensor
- 4MP HD resolution output
- Ultra low illumination 0.01Lux
- Day/Night (ICR), AWB, 2D/3D-DNR, IR-CUT
- D-WDR, Motion Detection, Human Detection, Privacy Mask, Flip
- RTSP and Onvif 17.06 compatible
- 265/H.264 dual-stream media server
- Easy-to-use P2P Cloud service
- Multi web browser, PC Client, mobile APP remote access
- RJ45 100mbps network port, IEEE802.3af PoE
- Lightning protection 4000V
- Strong water-proof housing, IP66
- 2pcs IR Array LEDs, IR distance 20-30 meters
- 8 mm /3.6 mm fixed lens optional
- Internal Microphone 0ptional
- Support Human Body Detection
| Brand | YCX |
|---|---|
| Lens Length | 3.6mm |
| Lens Type | Fixed |
| Platform | PoE |
| Resolution | 4MP |
| Style | Turret |
1 in stock
Description
Specifications:
| Model | W774AHBB93BA |
| Camera | |
| Image Sensor | 1/3″ 4MP SC4336P CMOS |
| Effective Pixels | 2560(H)×1440 (V) |
| Electronic Shutter | AUTO, 1/10s ~ 1/100000s |
| Min. Illumination | 0.01Lux@F1.2(AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Auto/Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto/Manual |
| BLC/HLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Light Control | Auto/Manual, Mode switch, Brightness level, OFF, Light ON Illumination |
| License Plate Mode | Yes |
| Other | Multi-lines OSD, Privacy Mask, Flip, Reset |
| Encode | |
| Video Standard | H.264/H.265/H.265+ |
| Video Resolution | MainStream:25fps@2560×1440,30fps@2304×1296/1080P/720P,etc.
Sub stream:640x360P/cif@30fps,etc. |
| Video Bitrates | 64Kbps – 6Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u/G.711-a/AAC |
| Built-in Mic | Optional |
| Smart Detection | |
| Motion Detection | Support |
| Target Detection | Human Detection |
| IR Led | |
| IR Led | 2pcs IR Array LEDs |
| IR Distance | 20-30 M |
| Lens | |
| Focal length | 2.8 mm /3.6mm fixed lens |
| Language | |
| English, simplified Chinese, Chinese Traditional, Deutsch, Italian, Turkish, Polish, Korean, Japanese, Russian, Ukrainian, Persian. | |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/SMTP/DHCP/NTP/RTMP, etc. |
| P2P | Yes |
| Web | IE, Firefox, Chrome, Edge, Safari, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| ONVIF | 17.06 compatible |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 100Mbps |
| Power Supply | 12 VDC ± 10% |
| POE | 802.3af/at 48V |
| Power Consumption | < 8 W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
Reviews (0)
Be the first to review “YCX 4MP 2PCS Array IR Leds Camera” Cancel reply
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Satel 7″ Touch Screen Keypad with MIFARE Card Reader
£239.00
The INT-TSH2R keypad is dedicated for operating and programming the INTEGRA, INTEGRA Plus, VERSA and PERFECTA 64 M control panels. It is an ideal solution for users seeking easy daily operation of the alarm system and building automation elements, including the KNX system. The combination of large size and universal design makes the device perfectly suited to both modern and traditional interiors.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel 8 Zone Expansion Module
£29.00
The module is designed for use in conjunction with the control panels of INTEGRA, INTEGRA Plus, VERSA, VERSA Plus, PERFECTA families as well as with ACCO-NT2 access control panel. This device replaces the CA-64 E/CA-64 EPS module. The INT-E offers expansion of the system by 8 wired zones as well as allows direct connection of roller shutter and vibration detectors. The additional tamper input facilitates detection of unauthorized opening of the enclosure in which the module is installed.
Satel Card Reader
£55.00
The CR-MF3 reader can operate as a proximity card reader in the INTEGRA alarm system, a proximity card reader in the ACCO NET or ACCO access control system, a proximity card reader in systems of other manufacturers (OSDP, Wiegand), or a standalone door control module.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Card Reader for Outdoor Use
£55.00
Satel Compact Wireless System Controller
£59.00
ACU-280 provides two-way, encrypted (AES standard) communication in the 868 MHz (or 915 MHz)* band - all radio transmissions between components of the ABAX 2 system are acknowledged. It works together with the INTEGRA, INTEGRA Plus, VERSA and PERFECTA 64 M control panels, enabling wireless devices to be added to the alarm system.
Because of its small size, it requires little space for installation.
The device meets the high EN 50131 requirements for Grade 2.
An advantage of the controller is its excellent transmission range, which can be up to 1600 m in the open area, depending on the device working with the controller and their operating conditions. Such good communication parameters are obtained thanks to the use of a modern radio system.
The controller can be programmed via the control panel, a keypad, or the DLOADX or PERFECTA Soft configuration programs. For advanced diagnostics of the wireless system operation, the ABAX 2 Soft program is used. Configuration, as well as firmware upgrade and testing of enrolled wireless devices are carried out by radio, without having to demount them.
Satel LTE Communication Module
£119.00
INT-GSM LTE is an LTE communication module that allows INTEGRA and INTEGRA Plus series of alarm control panels to communicate via 2G, 3G or 4G cellular network. The device operates on control panel’s keypad bus. It supports two SIM cards. All cellular data transfers are encrypted in the AES 192 standard.
INT-GSM LTE reports events to two monitoring stations (e.g. security agencies) via cellular network. For this purpose it uses cellular data transfer and SMS messages, with the possibility of setting the priority for each of the mentioned transmission paths.
Event notifications are created automatically based on the control panel event memory. The module sends information via SMS messages or CLIP service (up to 16 numbers) and, in case of cooperation with the INTEGRA Plus control panel, also e-mails (up to 16 addresses).
Satel Voice Module
£45.00
INT-VG enables remote control of VERSA and INTEGRA security system over telephone line with user friendly voice menu. With INT-VG it is possible not only to arm or disarm the system, but also to get detailed information on system status or control appliances attached to the panel. On top of this, the module can be used as an 16-message “voice synthesizer” for voice notification on selected system events.

KNX Touchscreen & Switch
KNX Actuator
KNX System Device
KNX Internal Sensor
KNX External Sensor
KNX Input / Outputs
KNX Logic & Timing
KNX Energy
KNX Visualisation
KNX Protocol Gateway
Access Control
Intruder Alarm
CCTV
Automated Entry
Networking
VOIP/SIP
Amp & AVR
Multiroom Audio
Reviews
There are no reviews yet.