YCX 8MP 2PCS IR LED & Warm Lighting Leds Camera
£59.00
Features:
- 1/2.8″ Sony CMOS sensor
- 4K resolution 3840 x 2160P
- Low illumination 0.01Lux
- Day/Night (ICR), AWB, AGC, BLC, 2D/3D-DNR, IR-CUT
- D-WDR, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror
- RTSP and Onvif 17.06 compatible
- 265/H.264 dual-stream media server
- Easy-to-use P2P Cloud service
- Multi web browser, PC Client, mobile APP remote access
- Internal Microphone, reset button optional
- Lightning protection 4000V
- RJ45 100mbps network port, IEEE802.3af PoE
- Strong water-proof housing, IP66
- 2PCS Warm & IR LED, Light distance:25-30M
- HD 8mm F1.0 Fixed lens
- Two-way audio
- Support Human Body & Vehicle Detection
| Brand | YCX |
|---|---|
| Lens Length | 2.8mm |
| Lens Type | Fixed |
| Platform | PoE |
| Resolution | 8MP |
| Style | Turret |
1 in stock
Description
Specifications:
| Model | W608FADB97KA |
| Camera | |
| Image Sensor | 1/2.8″ SONY IMX415 CMOS |
| Effective Pixels | 3840 (H) × 2160 (V) |
| Electronic Shutter | AUTO, 1/25s ~ 1/100000s |
| Min. Illumination | 0.01Lux@F1.2(AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Auto/Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto/Indoor/Outdoor |
| BLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Light Control | Auto/Manual, Mode switch, Brightness level, OFF, Light ON Illumination |
| License Plate Mode | Yes |
| Other | Multi-lines OSD, Custom Title, Privacy Mask, Flip |
| Encode | |
| Embedded Solution | Mstar 338Q |
| Video Standard | H.264/H.265 |
| Video Resolution | Main Stream:20fps@8MP(3840×2160),30fps@6MP(3072×2048)/5MP(2592×1944)/4MP/3MP/1080P/720P,etc.
Sub stream: 720×480/VGA(640×480)/360P/QVGA@30fps,etc. |
| Video Bitrates | 512Kbps – 12Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u/G.711-a |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| Built-in Mic | Yes, Audio Echo Cancellation |
| Smart Detection | |
| Motion Detection | Support |
| Target Detection | Human and Vehicle Detection |
| LEDs | |
| Leds | 2PCS Warm & IR LED |
| Light Distance | 25-30 M |
| Lens | |
| Focal length | 2.8MM Fixed lens |
| Language | |
| English, simplified Chinese, Chinese Traditional, Deutsch, Italian, Turkish, Polish, Korean, Japanese, Russian, Ukrainian, Persian. | |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/NFS/SMTP/DHCP/NTP, etc. |
| P2P | Yes |
| Web | IE, Firefox, Chrome, Edge, Safari, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| ONVIF | 17.06 compatible |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 100Mbps |
| Power Supply | POE ,12 VDC ± 10% |
| POE | 802.3af/at 48V |
| Power Consumption | < 8 W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
Reviews (0)
Be the first to review “YCX 8MP 2PCS IR LED & Warm Lighting Leds Camera” Cancel reply
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Satel 7″ Touch Screen Keypad with MIFARE Card Reader
£239.00
The INT-TSH2R keypad is dedicated for operating and programming the INTEGRA, INTEGRA Plus, VERSA and PERFECTA 64 M control panels. It is an ideal solution for users seeking easy daily operation of the alarm system and building automation elements, including the KNX system. The combination of large size and universal design makes the device perfectly suited to both modern and traditional interiors.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Addressable Bus Expansion Module
£55.00
The module is designed for connecting addressable detectors to the control panels of INTEGRA and INTEGRA Plus families. This device replaces the CA-64 ADR module. The use of INT-ADR facilitates wiring, particularly where extensive systems are involved. The addressable detector bus is independent of the control panel expander bus, which makes possible the hybrid implementation of systems, combining addressable and directly connected components.
Satel Addressing Module for INT-ADR
£9.00
Satel Card Reader
£55.00
The CR-MF3 reader can operate as a proximity card reader in the INTEGRA alarm system, a proximity card reader in the ACCO NET or ACCO access control system, a proximity card reader in systems of other manufacturers (OSDP, Wiegand), or a standalone door control module.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel IP Communication Module
£85.00
The ETHM-1 Plus communication module makes it possible to use Ethernet communication in the control panels of INTEGRA, INTEGRA Plus and VERSA families. It provides the capability of reporting and remote programming of the control panels. The ETHM-1 Plus module offers the functionality of remote control of the system via the Internet, using a computer, tablet or smartphone.
Satel Switch Power Mode Supply for Expansion Modules
£49.00 – £215.00Price range: £49.00 through £215.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Voice Module
£45.00
INT-VG enables remote control of VERSA and INTEGRA security system over telephone line with user friendly voice menu. With INT-VG it is possible not only to arm or disarm the system, but also to get detailed information on system status or control appliances attached to the panel. On top of this, the module can be used as an 16-message “voice synthesizer” for voice notification on selected system events.

KNX Touchscreen & Switch
KNX Actuator
KNX System Device
KNX Internal Sensor
KNX External Sensor
KNX Input / Outputs
KNX Logic & Timing
KNX Energy
KNX Visualisation
KNX Protocol Gateway
Access Control
Intruder Alarm
CCTV
Automated Entry
Networking
VOIP/SIP
Amp & AVR
Multiroom Audio
Reviews
There are no reviews yet.