YCX 6MP 1PC Soft & Warm Supplemental Light Led and 1PC Red and Blue Flashlight Led Camera
£45.00
Features:
- 1/2.8″ Sony IMX335 CMOS sensor
- Full HD resolution 3072x2048P
- Ultra low illumination 0.01Lux
- Day/Night (ICR), AWB, AGC, BLC, 2D/3D-DNR, IR-CUT
- D-WDR, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror
- RTSP and Onvif 17.06 compatible
- 265/H.264 dual-stream media server
- Easy-to-use P2P Cloud service
- Multi web browser, PC Client, mobile APP remote access
- Lightning protection 4000V
- RJ45 100mbps network port, IEEE802.3af PoE
- Strong water-proof housing, IP67
- 2 pcs Warm Light + 2 pcs IR LEDs, Light distance:25-30M
- HD 8mm F1.6 lens
- Human body/vehicle detection
- Two-way Audio & SD slot
- Colorful Imaging when detect human at night
| Brand | YCX |
|---|---|
| Lens Length | 2.8mm |
| Lens Type | Fixed |
| Platform | PoE |
| Resolution | 6MP |
| Style | Turret |
1 in stock
Description
Specifications:
| Model | W716FADB97KA |
| Camera | |
| Image Sensor | 1/2.8″ IMX335 CMOS |
| Effective Pixels | 3072(H)×2048(V) |
| Electronic Shutter | AUTO/Manual: 1/10s ~ 1/10000s, shutter threshold |
| Min. Illumination | 0.01Lux@F1.2(AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Auto/Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR / HDR |
| White Balance | Auto/Manual |
| BLC/HLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Light Control | Auto/Manual, Mode switch, Brightness level, OFF, Light ON Illumination |
| License Plate Mode | Yes |
| Other | Multi-lines OSD, Custom Title, Privacy Mask, Flip, Reset button |
| Encode | |
| Embedded Solution | SSC377D |
| Video Standard | H.264/H.265/H.265+ |
| Video Resolution | Main Stream: 25fps@6MP(3072×2048)/5MP(2592×1944), 30fps@4MP/3MP/1080P/720PSub stream: 30fps@D1/VGA/360P/CIF, etc. |
| Video Bitrates | 32Kbps – 8Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u/G.711-a |
| Built-in Mic | Yes, Audio Echo Cancellation |
| Built-in Speaker | Yes, Two-way audio |
| Memory Slot | Yes, maximum 512GB |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| LED | |
| Leds | 2 pcs Warm Light+2 pcs IR LEDs |
| Light Distance | 25-30 M |
| Lens | |
| Focal length | HD 2.8mm F1.6 lens |
| Language | |
| English, simplified Chinese, Chinese Traditional, Deutsch, Italian, Turkish, Polish, Korean, Japanese, Russian, Ukrainian, Persian. | |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/NFS/SMTP/DHCP/NTP, etc. |
| P2P | Yes |
| Web | IE, Firefox, Chrome, Edge, Safari, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| ONVIF | 17.06 compatible |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 100Mbps |
| Power Supply | 12 VDC ± 10% |
| POE | 802.3af/at 48V |
| Power Consumption | < 8 W |
| Operating Temp. | -30°C-(+60)°C, 10%-90%RH |
Reviews (0)
Be the first to review “YCX 6MP 1PC Soft & Warm Supplemental Light Led and 1PC Red and Blue Flashlight Led Camera” Cancel reply
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Satel 2 Antennae Wireless Controller
£85.00
ABAX 2 wireless system controller
ACU-220 uses the 868 MHz (or 915 MHz*) radio band, in which 4 channels have been allocated. Communication between components of the ABAX 2 system is encrypted (AES standard) and two-way, all transmissions being acknowledged. The controller works together with the INTEGRA, INTEGRA Plus, VERSA and PERFECTA 64 M control panels (connection via communication bus), making expansion of the alarm system possible by adding wireless devices. It can also interact with any other alarm control panel, automation controller (when using programmable zones and outputs of the module), or work in stand-alone mode.
ACU-220 meets the high EN 50131 requirements for Grade 2.
An advantage of the controller is its excellent transmission range, which can be up to 2000 m in the open area, depending on the device working with the controller and their operating conditions. Such good communication parameters are obtained thanks to the use of a modern radio system and antenna diversity. Depending on the level of received radio signal, ACU-220 automatically selects the optimal antenna to be used to receive the transmission.
The system settings are configured in the ABAX 2 Soft program, which is installed on the computer and has also extensive diagnostic capabilities. When working with the INTEGRA, INTEGRA Plus, VERSA or PERFECTA 64 M control panels, the DLOADX or PERFECTA Soft program or a keypad are used for the configuration. The settings can be changed and the firmware of enrolled wireless devices can be updated by radio, without having to demount them.
Satel 7″ Touch Screen Keypad with MIFARE Card Reader
£239.00
The INT-TSH2R keypad is dedicated for operating and programming the INTEGRA, INTEGRA Plus, VERSA and PERFECTA 64 M control panels. It is an ideal solution for users seeking easy daily operation of the alarm system and building automation elements, including the KNX system. The combination of large size and universal design makes the device perfectly suited to both modern and traditional interiors.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Addressable Bus Expansion Module
£55.00
The module is designed for connecting addressable detectors to the control panels of INTEGRA and INTEGRA Plus families. This device replaces the CA-64 ADR module. The use of INT-ADR facilitates wiring, particularly where extensive systems are involved. The addressable detector bus is independent of the control panel expander bus, which makes possible the hybrid implementation of systems, combining addressable and directly connected components.
Satel Grade 2 Control Panel
£79.00 – £129.00Price range: £79.00 through £129.00
Advanced alarm control units providing alarm functions and optional implementation of home automation and access control systems. With a broad range of extension modules, their applications can be adapted to individual needs: from minor systems to extensive installations. Communication features combined with additional modules, such as GSM and TCP/IP, are a major advantage of the INTEGRA control units.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Grade 3 Control Panel
£145.00 – £230.00Price range: £145.00 through £230.00
Due to their full compliance with the requirements of EN50131 Grade 3, the INTEGRA Plus control units are perfectly fit for implementation of advanced security systems at locations with particularly high risk of burglary, such as banks, jewellery stores or public utility facilities. The control units are characterised by extended functionality, due to which they can be used for implementation of access control systems or even intelligent building solutions.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Output Expansion Module
£35.00
The output expansion module, designed for use in conjunction with the control panels of INTEGRA, INTEGRA Plus, VERSA, VERSA Plus, PERFECTA families, as well as with ACCO-NT2 access control panel. This device replaces the CA-64 O-OC, CA-64 O-R and CA-64 O-ROC modules. The INT-O allows for expansion of the system by additional 8 wired outputs. An additional tamper input helps detect unauthorized opening of the enclosure in which the module is installed.
Satel Switch Power Mode Supply for Expansion Modules
£49.00 – £215.00Price range: £49.00 through £215.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Voice Module
£45.00
INT-VG enables remote control of VERSA and INTEGRA security system over telephone line with user friendly voice menu. With INT-VG it is possible not only to arm or disarm the system, but also to get detailed information on system status or control appliances attached to the panel. On top of this, the module can be used as an 16-message “voice synthesizer” for voice notification on selected system events.

KNX Touchscreen & Switch
KNX Actuator
KNX System Device
KNX Internal Sensor
KNX External Sensor
KNX Input / Outputs
KNX Logic & Timing
KNX Energy
KNX Visualisation
KNX Protocol Gateway
Access Control
Intruder Alarm
CCTV
Automated Entry
Networking
VOIP/SIP
Amp & AVR
Multiroom Audio
Reviews
There are no reviews yet.