YCX 4MP 2PCS IR Led & Warm Lighting Led Camera
£29.00
Features:
- 1/3″ CMOS sensor
- 4MP HD resolution output
- Ultra low illumination 0.01Lux
- Day/Night (ICR), AWB, 2D/3D-DNR, IR-CUT
- D-WDR, Motion Detection, Human Detection, Privacy Mask, Flip
- RTSP and Onvif 17.06 compatible
- 265/H.264 dual-stream media server
- Easy-to-use P2P Cloud service
- Multi web browser, PC Client, mobile APP remote access
- RJ45 100mbps network port, IEEE802.3af PoE
- Lightning protection 4000V
- Strong water-proof housing, IP66
- 2pcs IR&Warm lights, distance 20-30 meters
- 8 mm F1.6 fixed lens
- Built-in Mic Optional
| Brand | YCX |
|---|---|
| Lens Length | 2.8mm |
| Lens Type | Fixed |
| Platform | PoE |
| Resolution | 4MP |
| Style | Turret |
1 in stock
Description
Specifications:
| Model | W774ADB93BA |
| Camera | |
| Image Sensor | 1/3″ 4MP SC4336P CMOS |
| Effective Pixels | 2560(H)×1440 (V) |
| Electronic Shutter | AUTO, 1/10s ~ 1/100000s |
| Min. Illumination | 0.01Lux@F1.2(AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Auto/Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto/Manual |
| BLC/HLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Light Control | Auto/Manual, Mode switch, Brightness level, OFF, Light ON Illumination |
| License Plate Mode | Yes |
| Other | Multi-lines OSD, Privacy Mask, Flip, Reset |
| Encode | |
| Embedded Solution | SSC377 |
| Video Standard | H.264/H.265/H.265+ |
| Video Resolution | Main Stream: 25fps@4MP(2560×1440)/3MP(2304×1296)/1080P/720PSub stream: 30fps@360P/CIF, etc. |
| Video Bitrates | 64Kbps – 8Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u/G.711-a/AAC |
| Built-in Mic | Yes |
| Smart Detection | |
| Motion Detection | Support |
| Target Detection | Human Detection |
| Led | |
| Led | 2 pcs IR&warm-light Led |
| Distance | 20-30M |
| Lens                                                                                                                                                               | |
| Focal length | F1.6 2.8mm fixed |
| Language | |
| English, simplified Chinese, Chinese Traditional, Deutsch, Italian, Turkish, Polish, Korean, Japanese, Russian, Ukrainian, Persian. | |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/SMTP/DHCP/NTP/RTMP, etc. |
| P2P | Yes |
| Web | IE, Firefox, Chrome, Edge, Safari, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| ONVIF | 17.06 compatible |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 100Mbps |
| Power Supply | 12 VDC ± 10% |
| POE | 802.3af/at 48V |
| Power Consumption | < 8 W |
| Operating Temp. | -20℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
Â
Â
Reviews (0)
Be the first to review “YCX 4MP 2PCS IR Led & Warm Lighting Led Camera” Cancel reply
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Programming Cable for Satel Devices
£25.00
Satel Addressing Module for INT-ADR
£9.00
Satel DIN Rail Output Expansion Module
£89.00
The INT-ORS module allows for expansion of the INTEGRA/VERSA/PERFECTA and ACCO NET systems by 8 programmable relay outputs. It is designed for implementation of direct operation of 230 V devices using control panels of the INTEGRA, INTEGRA Plus, VERSA, VERSA Plus, PERFECTA families. This module is also a great option where the capabilities offered by these panels are to be used to create an automation system. The device can also work with ACCO-NT2 access control panels. The INT-ORS is designed for mounting on a standard 35 mm DIN rail.
Satel Grade 2 Control Panel
£79.00 – £129.00Price range: £79.00 through £129.00
Advanced alarm control units providing alarm functions and optional implementation of home automation and access control systems. With a broad range of extension modules, their applications can be adapted to individual needs: from minor systems to extensive installations. Communication features combined with additional modules, such as GSM and TCP/IP, are a major advantage of the INTEGRA control units.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Grade 3 Control Panel
£145.00 – £230.00Price range: £145.00 through £230.00
Due to their full compliance with the requirements of EN50131 Grade 3, the INTEGRA Plus control units are perfectly fit for implementation of advanced security systems at locations with particularly high risk of burglary, such as banks, jewellery stores or public utility facilities. The control units are characterised by extended functionality, due to which they can be used for implementation of access control systems or even intelligent building solutions.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Outdoor Optical and Acoustic Siren
£35.00
The SP–4004 siren distinguishes itself with its technology of
protection against harsh environmental conditions. This protection
allows it to ensure full compliance with the rigorous requirements of
EN50131 for the Grade 2 sounders. Optional backup battery allows
to use the SP–4004 in a self contained mode for the installations in
places particularly exposed to tampering risk

KNX Touchscreen & Switch
KNX Actuator
KNX System Device
KNX Internal Sensor
KNX External Sensor
KNX Input / Outputs
KNX Logic & Timing
KNX Energy
KNX Visualisation
KNX Protocol Gateway
Access Control
Intruder Alarm
CCTV
Automated Entry
Networking
VOIP/SIP
Amp & AVR
Multiroom Audio
Reviews
There are no reviews yet.