YCX 4MP 2PCS Warm Light and 3PCS IR Led Camera
£69.00
Features:
- 1/2.9″ CMOS sensor
- 4MP wide-view resolution 3840 x 1080P (32:9)
- 180 °wide-angle
- Low illumination 0.01Lux
- Day/Night, AWB/MWB, BLC, HLC, 2D/3D-DNR, Shutter,
- D-WDR, Mirror , Defogging
- Multiply Style OSD Overlay, Motion Detection, Privacy Mask
- RTSP and Onvif 17.06 compatible with many third-party NVR
- 264/H.265 dual-stream media server
- Easy-to-use P2P Cloud service
- Support user authentication, video data encryption
- Support Alarm Snapshot to Email and FTP
- Multiply WEB browser IE, Firefox 32bit ESR, PC Client, Mobile APP remote access
- RJ45 100mbps network port, IEEE802.3af PoE
- Lightning protection 4000V
- Strong water-proof housing, IP66
- 2 pcs Warm light + 3 pcs IR led distance 20-30 meters
- 6 4mm fixed lens
- Built-in Mic and speaker two-way audio
| Brand | YCX |
|---|---|
| Lens Length | 2*4mm |
| Lens Type | Fixed |
| Platform | PoE |
| Resolution | 4MP |
| Style | Bullet |
1 in stock
Description
Specifications:
| Model | W744ADZ58A |
| Camera | |
| Image Sensor | 1/2.9″ GC2063 CMOS x2 |
| Effective Pixels | 4 megapixels |
| Electronic Shutter | AUTO, 1/25s ~ 1/100000s |
| Min. Illumination | 0.01Lux@F1.2(AGC ON) |
| Day/Night | Auto/Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto/Manual |
| BLC /HLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other | AGC,Motion Detection,Privacy Mask,Flip ,OSD overlay |
| Encode | |
| Video Standard | H.264/H.265/H.265+ |
| Video Resolution | MainStream:20fps@3840x1080P
Sub stream: 20fps@1280×360 |
| Video Bitrates | 512Kbps – 8Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u/G.711-a/AAC |
| Built-in Mic | Yes |
| Built-in Speaker | Yes Two-way audio |
| Smart Detection | Human Detection |
| Led | |
| Led | 2pcs warm-light Led + 3pcs IR Led |
| Distance | 20-30 M |
| Lens | |
| Focal length | F1.6 4 mm fixed lens |
| FOV | 180° |
| Other Function | |
| PoE,Reset, SD-Slot | |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/SMTP/DHCP/NTP/NFS, etc. |
| P2P | Yes |
| Web | IE , Firefox (32bit esr), etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| ONVIF | 17.06 compatible |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 100Mbps, POE optional |
| Power Supply | 12 VDC ± 10% |
| Power Consumption | < 10 W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
Reviews (0)
Be the first to review “YCX 4MP 2PCS Warm Light and 3PCS IR Led Camera” Cancel reply
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Programming Cable for Satel Devices
£25.00
Satel 8 Zone Expansion Module
£29.00
The module is designed for use in conjunction with the control panels of INTEGRA, INTEGRA Plus, VERSA, VERSA Plus, PERFECTA families as well as with ACCO-NT2 access control panel. This device replaces the CA-64 E/CA-64 EPS module. The INT-E offers expansion of the system by 8 wired zones as well as allows direct connection of roller shutter and vibration detectors. The additional tamper input facilitates detection of unauthorized opening of the enclosure in which the module is installed.
Satel Addressable Bus Expansion Module
£55.00
The module is designed for connecting addressable detectors to the control panels of INTEGRA and INTEGRA Plus families. This device replaces the CA-64 ADR module. The use of INT-ADR facilitates wiring, particularly where extensive systems are involved. The addressable detector bus is independent of the control panel expander bus, which makes possible the hybrid implementation of systems, combining addressable and directly connected components.
Satel Grade 3 Control Panel
£145.00 – £230.00Price range: £145.00 through £230.00
Due to their full compliance with the requirements of EN50131 Grade 3, the INTEGRA Plus control units are perfectly fit for implementation of advanced security systems at locations with particularly high risk of burglary, such as banks, jewellery stores or public utility facilities. The control units are characterised by extended functionality, due to which they can be used for implementation of access control systems or even intelligent building solutions.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Indoor Acoustic Siren
£10.00
SPW-210-BL is a siren with acoustic signaling, designed for indoor installation and provided with piezoelectric transducer. There are three types of modulated tones with 120 dB intensity to choose from. The loud signal ensures good audibility over a large area, e.g. in warehouses, production halls, parking lots inside buildings, etc. Enclosure of the siren is made of polycarbonate, thus ensuring high mechanical strength and aesthetic appearance of the device that remains unchanged over time. The siren is provided with tamper protection against opening or tearing off the wall. This model complies with the EN 50131-1 requirements for Grade 2 security.
Satel Outdoor Optical and Acoustic Siren
£35.00
The SP–4004 siren distinguishes itself with its technology of
protection against harsh environmental conditions. This protection
allows it to ensure full compliance with the rigorous requirements of
EN50131 for the Grade 2 sounders. Optional backup battery allows
to use the SP–4004 in a self contained mode for the installations in
places particularly exposed to tampering risk
Satel Plastic Box for Control Panels, Expansion Modules and GSM Modules
£29.00
OPU-3 P is a robust, surface-mounted enclosure, made of white ABS plastic. Owing to its aesthetic appearance, the enclosure can be installed in conspicuous locations in usable space interiors. The enclosure base can be recessed into the wall so that the enclosure proper can occupy less space. Its neutral design and ample size make it possible to install inside the enclosure many types of SATEL control panels, their extension modules, communication modules, controllers and a large number of other devices. Installation and maintenance of the system components is further facilitated by using special mounting panels. OPU-3 P is provided with double tamper protection against opening the enclosure and tearing it off the wall.
The enclosure has sufficient space for installation of 40VA or 60VA network transformers, and can also accommodate a 7 Ah or 17 Ah, 12 V backup battery. As it neither blocks nor weakens the radio signal, wireless devices including their antennas can be installed inside the enclosure.
Satel Zone and Output Expansion Module
£59.00
The module is designed for use with the control panels of INTEGRA and INTEGRA Plus families, as well as with ACCO-NT access control panel. This device replaces the CA-64 PP module. The INT-PP allows for expansion of the control panel by additional 8 wired zones and 8 programmable relay and OC outputs. The additional tamper input facilitates detection of unauthorized opening of the enclosure in which the module is installed.

KNX Touchscreen & Switch
KNX Actuator
KNX System Device
KNX Internal Sensor
KNX External Sensor
KNX Input / Outputs
KNX Logic & Timing
KNX Energy
KNX Visualisation
KNX Protocol Gateway
Access Control
Intruder Alarm
CCTV
Automated Entry
Networking
VOIP/SIP
Amp & AVR
Multiroom Audio
Reviews
There are no reviews yet.