Satel Dual Technology Motion Detector
£25.00 – £49.00Price range: £25.00 through £49.00
YCX 4MP 18PCS SMD IR Leds Camera
£29.00
Features:
- 1/3″ CMOS sensor
- 4MP HD resolution output
- Ultra low illumination 0.01Lux
- Day/Night (ICR), AWB, 2D/3D-DNR, IR-CUT
- D-WDR, Motion Detection, Human Detection, Privacy Mask, Flip
- RTSP and Onvif 17.06 compatible
- 265/H.264 dual-stream media server
- Easy-to-use P2P Cloud service
- Multi web browser, PC Client, mobile APP remote access
- RJ45 100mbps network port, IEEE802.3af PoE
- Lightning protection 4000V
- Strong water-proof housing, IP66
- 18PCS IR SMD Led , IR distance:20-30M
- 8 mm /3.6 mm fixed lens optional
- Microphone optional
- Support Human Body Detection
| Brand | YCX |
|---|---|
| Lens Length | 3.6mm |
| Lens Type | Fixed |
| Platform | PoE |
| Resolution | 4MP |
| Style | Bullet |
1 in stock
Description
Specifications:
| Model | W774AHZ37EA |
| Camera | |
| Image Sensor | 1/3″ 4MP SC4336P CMOS |
| Effective Pixels | 2560(H)×1440 (V) |
| Electronic Shutter | AUTO, 1/10s ~ 1/100000s |
| Min. Illumination | 0.01Lux@F1.2(AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Auto/Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto/Manual |
| BLC/HLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Light Control | Auto/Manual, Mode switch, Brightness level, OFF, Light ON Illumination |
| License Plate Mode | Yes |
| Other | Multi-lines OSD, Privacy Mask, Flip, Reset |
| Encode | |
| Video Standard | H.264/H.265/H.265+ |
| Video Resolution | MainStream:25fps@2560×1440,30fps@2304×1296/1080P/720P,etc.
Sub stream:640x360P/cif@30fps,etc. |
| Video Bitrates | 64Kbps – 6Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u/G.711-a/AAC |
| Built-in Mic | Optional |
| Smart Detection | |
| Motion Detection | Support |
| Target Detection | Human Detection |
| IR Led | |
| IR Led | 12pcs SMD IR LEDs |
| IR Distance | 20-30M |
| Lens                                                                                                                                                               | |
| Focal length | 2.8 mm /3.6 mm fixed lens |
| Language | |
| English, simplified Chinese, Chinese Traditional, Deutsch, Italian, Turkish, Polish, Korean, Japanese, Russian, Ukrainian, Persian. | |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/SMTP/DHCP/NTP/RTMP, etc. |
| P2P | Yes |
| Web | IE, Firefox, Chrome, Edge, Safari, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| ONVIF | 17.06 compatible |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 100Mbps |
| Power Supply | 12 VDC ± 10% |
| POE | 802.3af/at 48V |
| Power Consumption | < 8 W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
Â
Reviews (0)
Be the first to review “YCX 4MP 18PCS SMD IR Leds Camera” Cancel reply
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Satel Addressing Module for INT-ADR
£9.00
Satel Card Reader
£55.00
The CR-MF3 reader can operate as a proximity card reader in the INTEGRA alarm system, a proximity card reader in the ACCO NET or ACCO access control system, a proximity card reader in systems of other manufacturers (OSDP, Wiegand), or a standalone door control module.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel DIN Rail Zone and Output Expansion Module
£109.00
The INT-IORS module allows expansion of the INTEGRA and ACCO NET systems by 8 programmable relay outputs and 8 zones with support for NO, NC, EOL and 2EOL configuration. This module is designed for implementation of direct operation of 230 V devices using the INTEGRA control panel. It is an ideal option where the capabilities offered by the INTEGRA control panels are to be used to create an automation system. The device can also work with ACCO-NT access control panels. The INT-IORS module is designed for mounting on a standard 35 mm DIN rail.
Satel Grade 2 Control Panel
£79.00 – £129.00Price range: £79.00 through £129.00
Advanced alarm control units providing alarm functions and optional implementation of home automation and access control systems. With a broad range of extension modules, their applications can be adapted to individual needs: from minor systems to extensive installations. Communication features combined with additional modules, such as GSM and TCP/IP, are a major advantage of the INTEGRA control units.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel IP Communication Module
£85.00
The ETHM-1 Plus communication module makes it possible to use Ethernet communication in the control panels of INTEGRA, INTEGRA Plus and VERSA families. It provides the capability of reporting and remote programming of the control panels. The ETHM-1 Plus module offers the functionality of remote control of the system via the Internet, using a computer, tablet or smartphone.
Satel Switch Power Mode Supply for Expansion Modules
£49.00 – £215.00Price range: £49.00 through £215.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

KNX Touchscreen & Switch
KNX Actuator
KNX System Device
KNX Internal Sensor
KNX External Sensor
KNX Input / Outputs
KNX Logic & Timing
KNX Energy
KNX Visualisation
KNX Protocol Gateway
Access Control
Intruder Alarm
CCTV
Automated Entry
Networking
VOIP/SIP
Amp & AVR
Multiroom Audio
Reviews
There are no reviews yet.