YCX 6MP 2PCS IR Led & Warm Lighting Led Camera
£39.00
Features:
- 1/2.8″ Sony IMX335 CMOS sensor
- Full HD resolution 3072x2048P
- Ultra low illumination 0.01Lux
- Day/Night (ICR), AWB, AGC, BLC, 2D/3D-DNR, IR-CUT
- D-WDR, Motion Detection, Privacy Mask, Mirror
- RTSP and Onvif 17.06 compatible
- 265/H.264 dual-stream media server
- Easy-to-use P2P Cloud service
- Multi web browser, PC Client, mobile APP remote access
- Lightning protection 4000V
- RJ45 100mbps network port, IEEE802.3af PoE
- Strong water-proof housing, IP67
- 2 pcs Warm Light & IR LEDs, Light distance:25-30M
- HD 8mm F1.6 lens
- Human body/vehicle detection
| Brand | YCX |
|---|---|
| Lens Length | 2.8mm |
| Lens Type | Fixed |
| Platform | PoE |
| Resolution | 6MP |
| Style | Turret |
1 in stock
Description
Specifications:
| Model | W716FADB93BA |
| Camera | |
| Image Sensor | 1/2.8″ IMX335 CMOS |
| Effective Pixels | 3072(H)×2048(V) |
| Electronic Shutter | AUTO/Manual: 1/10s ~ 1/10000s, shutter threshold |
| Min. Illumination | 0.01Lux@F1.2(AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Auto/Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR / HDR |
| White Balance | Auto/Manual |
| BLC/HLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Light Control | Auto/Manual, Mode switch, Brightness level, OFF, Light ON Illumination |
| License Plate Mode | Yes |
| Other | Multi-lines OSD, Custom Title, Privacy Mask, Flip, Reset button |
| Encode | |
| Embedded Solution | SSC377D |
| Video Standard | H.264/H.265/H.265+ |
| Video Resolution | Main Stream: 25fps@6MP(3072×2048)/5MP(2592×1944), 30fps@4MP/3MP/1080P/720PSub stream: 30fps@D1/VGA/360P/CIF, etc. |
| Video Bitrates | 32Kbps – 8Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u/G.711-a |
| Built-in Mic | Yes, Audio Echo Cancellation |
| Memory Slot | Optional |
| OSD Overlay | Title and Time overlay |
| LED | |
| Leds | 2 pcs Warm Light & IR LEDs |
| Light Distance | 25-30 M |
| Lens                                                                                                                                                               | |
| Focal length | HD 2.8mm F1.6 lens |
| Language | |
| English, simplified Chinese, Chinese Traditional, Deutsch, Italian, Turkish, Polish, Korean, Japanese, Russian, Ukrainian, Persian. | |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/NFS/SMTP/DHCP/NTP, etc. |
| P2P | Yes |
| Web | IE, Firefox, Chrome, Edge, Safari, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| ONVIF | 17.06 compatible |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 100Mbps |
| Power Supply | 12 VDC ± 10% |
| POE | 802.3af/at 48V |
| Power Consumption | < 8 W |
| Operating Temp. | -30°C-(+60)°C, 10%-90%RH |
Â
Reviews (0)
Be the first to review “YCX 6MP 2PCS IR Led & Warm Lighting Led Camera” Cancel reply
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Satel 7″ Customisable Touch Screen Keypad
£279.00
The INT-TSI keypad is a real command center for a smart alarm system. As its interface can be customized to individual user's needs, it provides a perfect solution both for people expecting ease of operation and for advanced users who make use of the extended system functionality.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel 7″ Touch Screen Keypad with MIFARE Card Reader
£239.00
The INT-TSH2R keypad is dedicated for operating and programming the INTEGRA, INTEGRA Plus, VERSA and PERFECTA 64 M control panels. It is an ideal solution for users seeking easy daily operation of the alarm system and building automation elements, including the KNX system. The combination of large size and universal design makes the device perfectly suited to both modern and traditional interiors.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Addressable Bus Expansion Module
£55.00
The module is designed for connecting addressable detectors to the control panels of INTEGRA and INTEGRA Plus families. This device replaces the CA-64 ADR module. The use of INT-ADR facilitates wiring, particularly where extensive systems are involved. The addressable detector bus is independent of the control panel expander bus, which makes possible the hybrid implementation of systems, combining addressable and directly connected components.
Satel Grade 3 Control Panel
£145.00 – £230.00Price range: £145.00 through £230.00
Due to their full compliance with the requirements of EN50131 Grade 3, the INTEGRA Plus control units are perfectly fit for implementation of advanced security systems at locations with particularly high risk of burglary, such as banks, jewellery stores or public utility facilities. The control units are characterised by extended functionality, due to which they can be used for implementation of access control systems or even intelligent building solutions.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Indoor Acoustic Siren
£10.00
SPW-210-BL is a siren with acoustic signaling, designed for indoor installation and provided with piezoelectric transducer. There are three types of modulated tones with 120 dB intensity to choose from. The loud signal ensures good audibility over a large area, e.g. in warehouses, production halls, parking lots inside buildings, etc. Enclosure of the siren is made of polycarbonate, thus ensuring high mechanical strength and aesthetic appearance of the device that remains unchanged over time. The siren is provided with tamper protection against opening or tearing off the wall. This model complies with the EN 50131-1 requirements for Grade 2 security.
Satel Outdoor Optical and Acoustic Siren
£35.00
The SP–4004 siren distinguishes itself with its technology of
protection against harsh environmental conditions. This protection
allows it to ensure full compliance with the rigorous requirements of
EN50131 for the Grade 2 sounders. Optional backup battery allows
to use the SP–4004 in a self contained mode for the installations in
places particularly exposed to tampering risk

KNX Touchscreen & Switch
KNX Actuator
KNX System Device
KNX Internal Sensor
KNX External Sensor
KNX Input / Outputs
KNX Logic & Timing
KNX Energy
KNX Visualisation
KNX Protocol Gateway
Access Control
Intruder Alarm
CCTV
Automated Entry
Networking
VOIP/SIP
Amp & AVR
Multiroom Audio
Reviews
There are no reviews yet.