YCX 4MP 18PCS SMD IR Leds Camera
£30.00
Features:
- 1/3″ CMOS sensor
- 4MP HD resolution output
- Ultra low illumination 0.01Lux
- Day/Night (ICR), AWB, 2D/3D-DNR, IR-CUT
- D-WDR, Motion Detection, Human Detection, Privacy Mask, Flip
- RTSP and Onvif 17.06 compatible
- 265/H.264 dual-stream media server
- Easy-to-use P2P Cloud service
- Multi web browser, PC Client, mobile APP remote access
- RJ45 100mbps network port, IEEE802.3af PoE
- Lightning protection 4000V
- Strong water-proof housing, IP66
- 18pcs SMD IR LEDs, distance 20-30 meters
- 8 mm /3.6 mm fixed lens optional
- Build In Microphone Optional
- Support Human Body Detection
| Brand | YCX |
|---|---|
| Lens Length | 3.6mm |
| Lens Type | Fixed |
| Platform | PoE |
| Resolution | 4MP |
| Style | Turret |
1 in stock
Description
Specifications:
| Model | W774AHBB97A |
| Camera | |
| Image Sensor | 1/3″ 4MP SC4336P CMOS |
| Effective Pixels | 2560(H)×1440 (V) |
| Electronic Shutter | AUTO, 1/10s ~ 1/100000s |
| Min. Illumination | 0.01Lux@F1.2(AGC ON), 0Lux IR on |
| Day/Night | Auto/Color/(B/W)/Timing |
| WDR | Digital WDR |
| White Balance | Auto/Manual |
| BLC/HLC | Support |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Light Control | Auto/Manual, Mode switch, Brightness level, OFF, Light ON Illumination |
| License Plate Mode | Yes |
| Other | Multi-lines OSD, Privacy Mask, Flip, Reset |
| Encode | |
| Video Standard | H.264/H.265/H.265+ |
| Video Resolution | MainStream:25fps@2560×1440,30fps@2304×1296/1080P/720P,etc.
Sub stream:640x360P/cif@30fps,etc. |
| Video Bitrates | 64Kbps – 6Mbps, VBR/CBR |
| Audio Standard | G.711-u/G.711-a/AAC |
| Built-in Mic | Optional |
| Smart Detection | |
| Motion Detection | Support |
| Target Detection | Human Detection |
| IR Led | |
| IR Led | 18pcs SMD IR LEDs |
| IR Distance | 20-30 M |
| Lens                                                                                                                                                               | |
| Focal length | 2.8 mm /3.6 mm fixed lens |
| Language | |
| English, simplified Chinese, Chinese Traditional, Deutsch, Italian, Turkish, Polish, Korean, Japanese, Russian, Ukrainian, Persian. | |
| Network Services | |
| Protocol | HTTP/RTSP/FTP/SMTP/DHCP/NTP/RTMP, etc. |
| P2P | Yes |
| Web | IE, Firefox, Chrome, Edge, Safari, etc. |
| Media | CMS, Android, IOS |
| ONVIF | 17.06 compatible |
| General | |
| Network Port | 1-RJ45, 100Mbps |
| Power Supply | 12 VDC ± 10% |
| POE | 802.3af/at 48V |
| Power Consumption | < 8 W |
| Operating Temp. | -30℃-(+60)℃, 10%-90%RH |
Â
Reviews (0)
Be the first to review “YCX 4MP 18PCS SMD IR Leds Camera” Cancel reply
Shipping & Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
Satel 4.3″ Touch Screen Keypad with MIFARE Card Reader
£189.00
The INT-TSG2R keypad is designed for operating and programming the INTEGRA, INTEGRA Plus, VERSA and PERFECTA 64 M control panels, It is an ideal solution for users seeking easy daily operation of the alarm system and building automation elements, including the KNX system. The combination of large size and universal design makes the device perfectly suited to both modern and traditional interiors.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel 7″ Customisable Touch Screen Keypad
£279.00
The INT-TSI keypad is a real command center for a smart alarm system. As its interface can be customized to individual user's needs, it provides a perfect solution both for people expecting ease of operation and for advanced users who make use of the extended system functionality.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel 7″ Touch Screen Keypad with MIFARE Card Reader
£239.00
The INT-TSH2R keypad is dedicated for operating and programming the INTEGRA, INTEGRA Plus, VERSA and PERFECTA 64 M control panels. It is an ideal solution for users seeking easy daily operation of the alarm system and building automation elements, including the KNX system. The combination of large size and universal design makes the device perfectly suited to both modern and traditional interiors.
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Satel Indoor Acoustic Siren
£10.00
SPW-210-BL is a siren with acoustic signaling, designed for indoor installation and provided with piezoelectric transducer. There are three types of modulated tones with 120 dB intensity to choose from. The loud signal ensures good audibility over a large area, e.g. in warehouses, production halls, parking lots inside buildings, etc. Enclosure of the siren is made of polycarbonate, thus ensuring high mechanical strength and aesthetic appearance of the device that remains unchanged over time. The siren is provided with tamper protection against opening or tearing off the wall. This model complies with the EN 50131-1 requirements for Grade 2 security.
Satel IP Communication Module
£85.00
The ETHM-1 Plus communication module makes it possible to use Ethernet communication in the control panels of INTEGRA, INTEGRA Plus and VERSA families. It provides the capability of reporting and remote programming of the control panels. The ETHM-1 Plus module offers the functionality of remote control of the system via the Internet, using a computer, tablet or smartphone.
Satel Outdoor Optical and Acoustic Siren
£35.00
The SP–4004 siren distinguishes itself with its technology of
protection against harsh environmental conditions. This protection
allows it to ensure full compliance with the rigorous requirements of
EN50131 for the Grade 2 sounders. Optional backup battery allows
to use the SP–4004 in a self contained mode for the installations in
places particularly exposed to tampering risk
Satel Voice Messages Generator with Speaker Output
£69.00
The INT-VMG module is designed for playback of voice messages in the facility, triggered by the control panel. It can be used to provide information and warning messages, as well as to make operation of the alarm system easier e.g. for the elderly or children. In addition, the ability to record any sound enables the module to be used to play back the specific warning sounds. The built-in amplifier allows direct connection of an external speaker, and the line output allows connection to the PA system in the building. Messages are recorded in the device memory using the delivered firmware with the written text to speech conversion feature, so there is no need for lector support when they are being recorded.

KNX Touchscreen & Switch
KNX Actuator
KNX System Device
KNX Internal Sensor
KNX External Sensor
KNX Input / Outputs
KNX Logic & Timing
KNX Energy
KNX Visualisation
KNX Protocol Gateway
Access Control
Intruder Alarm
CCTV
Automated Entry
Networking
VOIP/SIP
Amp & AVR
Multiroom Audio
Reviews
There are no reviews yet.